Veri Tabanı Konsolidasyon

Neden İhtiyacım Var ?

Ortamınızda çok fazla veri tabanı sunucusu mu var ? Her kurulan uygulamayla birde veri tabanı makinası mı kurulmuş ? Bu dağıtık veri tabanı ortamlarını yönetmekte zorluk mu çekiyorsunuz ? Kimin hangi ortamda yetkili olduğunu bilmiyor musunuz ? Lisans maliyetinizi düşürmek mi istiyorsunuz? Database instance sayısını düşürmek mi istiyorsunuz ? Yeni bir sistem yeni bir uygulama kurmak istediğimde artık yeni bir veri tabanı makinası ve yeni bir veri tabanı kurmak istemiyorum.

Çalışma Nasıl İlerleyecek ?

İşte bu çalışma paketi tam size göre. Biraz kapsamlı olan bu pakette konsolide etmek istediğiniz ortamlar incelenip bir dökümantasyon hazırlanmaktadır. Fiziksel ortam, Sanal ortam yada birden fazla instance’ın tek bir makinada toplanması şeklinde çalışma yapabilmekteyiz. Çalışma sırasında kesinti mimimum yakın olacaktır. Geçiş sürecinde herhangi bir veri kaybı yaşamayacağınızı garantilemekteyiz. Bu işlem için herhangi bir konfigürasyon ya da yazılım geliştirme/ kod değiştirme yapmanıza da gerek yoktur. Veri tabanlarınızı yeni ortama taşıyacağız.

Bana Ne Katacak ?

Lisans maliyetleriniz düşecek Donanım maliyetiniz düşecek Bakımı yapılması gereken ortam azalacağından iş gücünün verimli kullanılması sağlanır. Veri tabanı Güvenliği artar. Maintenance maliyetleriniz düşer. Monitoring maliyetleriniz düşer. HA/DR çalışması yaparsanız tüm veri tabanlarınız yüksek erişilebilir olur. Veri kaybı yaşamazsınız.

Kaç Günlük Bir Çalışma ?

Projenin kaç gün süreceği kapsama göre belirlenir.