Sağlık Kontrolü (Health Check)

Neden İhtiyacım Var ?

Birçok kurumda veri tabanı varsayılan seçeneklerle ileri ileri tuşlarına basılarak kurulduğunu, bazılarında ise yanlış konfigürasyonlarla kurulduğu deneyimledik. Bu durumda varolan kaynaklarınızından faydalanamadığınız gibi sadece konfigürasyon hatalarından (sistemin sağlıklı çalışamamasından), dolayı ara ara servisi/makinayı yeniden başlatmak hem iş gücü kaybına hem iş akışınızın bir noktada sekteye uğramasına neden olur.

Çalışma Nasıl İlerleyecek ?

Veri tabanınızın datafile,index gibi objelerinin kontrolü. Veri tabanlarınızda ne kadar veri kaybı olabileceği, ne kadar zamanlık bir veri kaybı yaşayabileceğiniz, yetkisiz kullanıcıların sistemlerinize erişip erişemediği, erişim yöntemleri vb başlıkları barındıran bir rapor çıkarılmaktadır.

Bana Ne Katacak ?

Var olan veri tabanı sisteminin sağlık taraması yapılır. Uçtan uca birçok farklı donanım bileşen ve veri tabanı konfigürasyonuz kontrol edilir. Var olan donanım kaynaklarından(CPU, Memory, Disk, Network) ne kadar verimli faydalandığınızı öğrenmiş olursunuz.

Kaç Günlük Bir Çalışma ?

Her bir instance için 1 günlük bir çalışmadır. Çalışma sonucunda IT personeline ve yöneticiler için bir rapor hazırlanmaktadır. Çalışan personelin ve yöneticinin müsaitlik duruma göre çıkan bulguların üzerinden madde madde bir sunum yapılmaktadır.